2009.01.11. 14:10

Szenzációs világcsúcs: Knoch Viktor történelmet írt

A sportág első magyar világcsúcsát futotta Knoch Viktor a kanadai Sheerbrooke-ban zajló junior világbajnokság 500 méteres előfutamában. A pécsi koris 42.127 alatt teljesítette a távot, a döntőben végül az ezüstérmet szerezte meg.

FZ, forrás: NSO

A pécsi gyorskorcsolyázó, Knoch Viktor a kanadai junior világbajnokságon 500 méteren új világcsúcsot állított fel. A PVSE fiatal sportolója a selejtezőben 42.127 másodperc alatt teljesítette a számot, s ezzel természetesen kvalifikálta magát a középdöntőbe is.

A magyar fiú az elődöntő első futamában a második helyen végzett az amerikai Celski J. R. mögött – ugyanez volt a sorrend a fináléban is, jóllehet Knoch a táv közepén még az élen haladt. Végül alig több mint egy tizeddel maradt el az aranyérmestől.

Knoch Viktor friss világrekordját a középdöntőben megdöntötte a japán Szakasita Szatosi.