Sport

2016.10.30. 16:10

NB III.: kikapott a PMFC a Paks II-től

Az ötödik vereségét is elszenvedte a PMFC labdarúgócsapata, amely a Paks II. otthonában kapott ki egy góllal.

K. Mayer András

„Olyan vagyok, mint a fűz. Szomorú” – írta az egyik pécsi szurkoló a PMFC honlapján a lefújás után. Valóban, elég szomorú, hogy a piros-feketék vereséget szenvedtek a középcsapatnak számító Paks otthonában, ennél azért jobb eredményre, elsősorban győzelemre számítottunk. A házigazdák azonban korán betaláltak, s előnyüket végig meg tudták őrizni: Márton Gábor együttesében pedig nem volt olyan játékos, aki gólt tudott volna szerezni.

Paks II.–PMFC 1-0 (1-0)

Labdarúgó NB III., Közép-csoport, 13. forduló. V.: Kovács I. Paks II.: Molnár – Szalai, Nagy Á., Bagó, Rácz (Hanol, 87.) – Kesztyűs B., Zachán, Simon, Kesztyűs M. (Luczek, 91.) – Jelena, Vlasics (Pál A., 76.). Vezetőedző: Osztermájer Gábor. PMFC: Gábor P. – Kónya K., Fellai, Erőss (Grabarics, 86.), Turi – Hleba (Takács, 72.), Koller – Kónya D., Schmidt (Bata, 58.), Károly B. – Bodor. Vezetőedző: Márton Gábor.
Gólszerző: Szalai (17.).

Ez várható volt

Miután a Komlói Bányász szombaton az éllovast fogadta, várható volt, hogy nem terem majd neki babér. Így is történt: a Szigetszentmiklós végig fölényben futballozott, s bár tizenegyest hibázott, 3-1-re győzött.

Komlói Bányász–Szigetszentmiklós 1-3 (0-1)

Labdarúgó NB III., Közép-csoport, 13. forduló. V.: Kovács G. Komló: Lackó – Gólya, Halasi, Ferencz, Drengubák – Farkas, Tukerics (Habi, 65.) – Rein, Bölcsföldi (Németh Á., 65.), Szentes – Mészáros (Németh T., 54.). Vezetőedző: Teslic Igor. Szigetszentmiklós: Mikler – Májer, Rodenbücher, Fritz, Erdei – Vass, Mojzer (Switzer, 65.), Barna, Földes – Varga (Tarnóczy, 65.), Pintér (Szabó, 82.). Vezetőedző: Csurka Zoltán.
Gólszerzők: Rein (67.), ill. Varga (26.), Mojzer (49.), Földes (61.).

Jól kezdett, s végre három pontot szerzett a Szentlőrinc

Sokáig tartott, de végre megtört a jég: a Szentlőrinc labdarúgócsapata zsinórban öt vereség után győzött a bajnokságban. Turi Zsolt együttese jó első félidőt produkált, a 33. percben már 2-0-ra vezetett, ám a szünet után kapott egy gólt, s ezután meleg volt a pite.

Szentlőrinc–Méhkerék 2-1 (2-0)

Labdarúgó NB III., Közép-csoport, 13. forduló. V.: Éreth. Szentlőrinc: Ambrusics – Kalmár, Bodó, Zámbó, Hambuch – Domonkos, Füredi, Turi (Göblyös, 92.), Királyházi (Fenyvesi, 68.) – Horváth P. (Reith, 80.), Tóth A. Vezetőedző: Turi Zsolt. Méhkerék: Patka – Ruzsa Z. (Repisky, a szünetben), Vincze, Wéber, Knyihár (Krajcs, a szünetben) – Sztojka, Kristóf, Ruzsa Sz., Kovács Gy. – Komlósi, Vass. Vezetőedző: Bóka Demeter László.
Gólszerzők: Füredi (5.), Horváth P. (33.), ill. Kovács Gy. (63.).

További eredmények: Budafok–Pénzügyőr 2-0, Gyula–Hódmezővásárhely 0-3, Szekszárd–Dunaharaszti 2-1, Mórahalom–Dabas 2-0, Ferencváros II.–Dunaújváros 1-2, Dabas-Gyón–Békéscsaba 5-2.

Következik: Szigetszentmiklós–Szentlőrinc, PMFC–Békéscsaba, Dunaújváros–Komló.