2022.02.28. 20:18

Letarolta a riválisát a Lauberben az NKA PEAC (galéria)

Az NKA Universitas PEAC nagyszerű játékkal 78– 62-re legyőzte otthon a rivális Győrt a női kosárlabda NB I. 20. fordulójában.

Szabó Dániel

Kiss Virág vezérletével a hazaiak kezdtek jobban, négy perc játék után 10–4 volt az állás, így Iványi Dalma gyorsan kikérte első idejét. A fejmosás bevált, a győriek pillanatok alatt egyenlítettek.

A második etap hasonlóan alakult, úgy tűnt, hogy Wentzelék meg tudnak lógni, de a vendégcsapat perceken belül visszakapaszkodott. Kifejezetten jó meccset láthatott a Lauber közönsége. A második félidőt egy 14–0-s rohanással indította a házigazda, a Győrnek viszont majdnem 6 percre volt szüksége a pontszerzéshez.

Mint kiderült, a harmadik negyed döntőnek bizonyult. A PEAC nagyon fontos sikert aratott, amivel viszszafoglalta a harmadik helyet az alapszakasz tabelláján.

NKA UNIVERSITAS PEAC– GYŐR 78–62 (18–15, 19–21, 24–6, 17–20)

Női kosárlabda NB I., alapszakasz, 20. forduló. Pécs, 300 néző. V.: Mészáros B., Nagy V., Goda).

PEAC: DUDÁSOVÁ 9/3, WENTZEL 14/6 MARSHALL 18/6, NELSON 12, KISS V. 20. Csere: Sarok, Simon Zs., Brajkovics 2, Szücs R. 3. Vezetőedző: Csirke Ferenc.

GYŐR: CANADA 12, Dubei 8/6, Dombai 11/6, Oroszova, MOMPREMIER 24. Csere: Török A. 3, Razheva 2, Weninger 2, Nagy D., Rozman. Vezetőedző: Iványi Dalma.