2023.04.20. 09:31

Gólfesztiváltól, na meg a büntetőpárbajtól volt hangos a hétközi kupaforduló

A második félidőre érkezett meg Somberekre a Villány labdarúgócsapata, de így is kilencet hintett, míg az Ócsárd és a Bóly gyakorlatilag már az első perctől kezdve erőt demonstrált a Baranya Megyei Kupa nyolcaddöntőjében.

Móga Richád

Fotó: Löffler Péter

A nyolcaddöntőt megelőzően legutóbb augusztus végén voltak érdekeltek a csapatok a Baranya Megyei Kupában, azóta viszont csak a bajokságukban léptek pályára. Akik figyelemmel követik a sorozatot, biztos emlékeznek az idénybéli kiírás eddigi legnagyobb szenzációjára, mikor is a Bóly a második körben alulmaradt a Lánycsók vendégeként (2–1). Az az eredmény is jól mutatja, hogy ebben a kávéházban gyakorlatilag bármi megtörténhet.

Az AutóCity Volkswagen Baranya Megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság listavezetője, a Mohács játék nélkül jutott a legjobb nyolc közé, ugyanis kisorsolt ellenfele, a Nagykozár visszavonulót fújt. A keddi játéknapon pedig már pattogott a labda, hiszen aznap rendezték meg a Sátorhely–Siklós összecsapást, ahol hátrányból fordítva jutott tovább Tasselmájer Adrián legénysége.

Mindenesetre így is maradt izgalom a szerdai versenynapra, mikor is izgalmas rangadónak adott otthont a PVSK Sporttelepe, de Lánycsókon is bevetettek mindent annak érdekében, hogy ismét nagyvadat ejtsenek. Ez jó ideig sikerült, de végül Varga László alakulata felőrölte vetélytársát.

PVSK– Lovászhetény 0–0 – büntetőkkel 2–4
Pécs. Vezette: Bánfai (Kövesdi, Szemes).
Gólszerzők: Kiss K., Kerényi D., illetve Rácz E., Mészáros T., Kovács A., Bartal.

Sátorhely– Siklós 1–3 (1–0)
Sátorhely. Vezette: György B. (Véghelyi, Pavlovics).
Gólszerzők: Markovics-H., illetve Sztojka (72., 78. – első büntetőből), Pásztor (80.).

Szabadszentkirály– Bóly 1–6 (1–4)
Szabadszentkirály. Vezette: Gazdag (Kónya, Mezőföldi).
Gólszerzők: Csomós L. (29.), illetve Zsebe D. (12.), Móhr (20.), Szabó Zs. (30., 33., 87.), Pauk (64.).

Ócsárd– Töttös 5–0 (1–0)
Vezette: Kreskai (Micek-Angyal, Alvári).
Gólszerzők: Kapusi (23., 52. – első büntetőből), Pretzl (63.), Pálfi (88., 90.).

Somberek– Villány 2–9 (1–0)
Somberek. Vezette: Horváth György (Varga László, Geczó Richárd Zoltán).
Gólszerzők: Szabó D. (30.), Fehér J. (60.), illetve Alföldi (48. – öngól), Ulakity M. (52., 57.), Hoffmann E. (62., 77.), Lehota (68. – büntetőből), Rázsics (72., 85., 86.).

Misinai Sasok– Sellye 2–5 (2–1)
Pécs. Vezette: Ádám József (Pór Gábor, Marton Ferenc József).
Gólszerzők: Mészáros M. (9., 40.), illetve Orlovics (31.), Pál T. (50., 65., 67.), Somogyi L. (75.).

Lánycsók– Pécsvárad 1–4 (1–2)
Lánycsók. Vezette: Maráz (Jakab A., Pap T.).
Gólszerzők: Krémer (20.), illetve Szabó Z. (4., 22.), Juhász L. (64., 80.).

A tervek szerint a negyeddöntő mérkőzéseit május 10-én, szerdán rendezik meg 17.30-tól.