Futás

2024.03.11. 12:00

Vitte a prímet a Vasút a Pécs-Harkányon

Fotó: Laufer L

Kihasználta idén is a hazai pálya előnyét a PVSK, hiszen a jubileumi, 40. Pécs-Harkány Országúti Futóversenyen, hiszen szinte teljes mértékben uralta a dobogót.

Lomb Ádám, az elmúlt három év győztese idén is a legjobb időt futotta, így újfent megvédte a címét. Gyakorlatilag ő verhetetlen ezen a távon, ezen a versenyen. Mögötte a TFSE futója, Vásárhelyi Máté robogott be, majd a Mogyi SE triatlonosa, Kollár Erik szelte át a célvonalat.

A hölgyeknél az arany szintén a Vasút egy sportolójához került. Szabó Tünde volt a leggyorsabb, őt Varga Eszter (PSN Zrt.) követte, majd a szintén pécsi EU-Solar SE versenyzője, dr. Bátai Réka futott be.

A férfi váltóknál nem állhatott más dobogóra, csak a PVSK versenyzői. A leggyorsabb Lomb Ádám, Trócsányi Márton és Valler Tamás volt, másodikként a Baumholczer Máté, Jakab András, Benke-Somorjai Dávid trió futott be.

A hölgyeknél az első két helyet vitte a Vasút, a leggyorsabbnak a Szabó Tünde, Elek Zita, Gonda Jázmin hármas bizonyult.

40. Pécs-Harkány eredmények

Férfi egyéni verseny: 1. Lomb Ádám (01:24:06), 2. Vásárhelyi Máté (01:25:42), 3. Kollár Erik (01:30:26).
Női egyéni verseny: 1. Szabó Tünde (01:41:34), 2. Varga Eszter (01:44:48), 3. dr. Bátai Réka (01:47:00).
Férfi váltók versenye: 1. PVSK Férfi (01:24:38), 2. PVSK Tájfutók (01:30:43), 3. PVSK Férfi FFF (01:31:31).
Női váltók versenye: 1. PVSK Női Csoda csapat (01:48:23), 2. PVSK Női Bármi lehet (01:52:53), 3. TFSE B (01:56:31).