Kosárlabda

2024.04.21. 20:06

A végén fűtött be ellenfelének a Vasút

Fotó: PVSK/Rónási Márton

Már az első percekben látszott, hogy elképesztően kiélezett lesz a PVSK-Veolia és a Phoenix-MT Fót férfikosárlabda-csapatának csatája az NB I. B. Piros-csoportjának első elődöntős mérkőzésén. Ugyanakkor az első negyed hajrájában a Panthersnek sikerült egy kis levegőhöz jutnia.

A Megyeri Tigriseknek egy nyolcpontos különbséget kellett ledolgozniuk a folytatásban, s a fordulást követően ez sikerült is. A mérleg onnantól ide-oda billegett, még a záró negyedben is volt 77–77 az állás. Onnantól viszont Bíró Olivér vezetésével rákapcsoltak a Párducok, s egy 20–5-ös rohanással kivéreztették a riválist megtartva a pályaelőnyt, s kiharcolva a lehetőséget, hogy szerdán lezárják a párharcot.

PVSK-Veolia–Fót 102–84 (29–21, 19–19, 23–27, 31–17)
Férfi kosárlabda NB I. B., Piros-csoport, elődöntő, 1. mérkőzés. Pécs, Lauber Dezső Sportcsarnok.
PVSK: Igrutinovics 10, Németh A. 10/6, PLÉZER 14/3, BÍRÓ O. 22/12, Horti 10/3. Csere: Mokánszki 11/6, HALÁSZ 12/6, Radó 7/3, Frank, Antóni 2, Molnár M. 4. Vezetőedző: Szrecsko Szekulovics.
Fót: KINNEY 19, Tóth Z. 3/3, Udemezue 2, MARKOVICS 31/6, Juhos 12. Csere: Richter, Tichov 15/3, Szabó N. 2, Kékesi. Vezetőedző: Surmann Péter.

Következik (04. 24., 19.00): Fót–PVSK-Veolia.