2009.04.09. 18:36

Elődöntős a MiZo, a Szeged ellen folytatja

A MiZo Pécs idegenben is legyőzte a Szolnok együttesét a női kosárlabda NB I negyeddöntőjének második mérkőzésén, s ezzel bejutott a legjobb négy közé.

Horváth L.

Az elején nehézkesen mozogtak a felek, de aztán a baranyai együttes belelendült, és 18 pontos előnyt szerzett. A MiZo Pécs 2010 azonban túl korán befejezettnek hitte a találkozót, ezért feljött az ellenfél. A vége azonban mégis sima vendéggyőzelem lett.

Iványi nagyon jól mozgatta a csapatot, 8 pontja mellett 12 lepattanót szedett és 10 gólpasszt adott.

A két győzelemig tartó párharcot 2-0-ra a pécsiek nyerték, és bejutottak az elődöntőbe, ahol a Szeged lesz az ellenfelük. Az első mérkőzésre vasárnap 18 órakor kerül sor Pécsett.

Szolnok – MiZo Pécs 2010  49-65 (11-17, 16-18, 15-16, 7-14)

Női kosárlabda NB I., rájátszás, negyeddöntő, 2. mérkőzés. Szolnok, 100 néző. V.: Benczur, Jakab. Szolnok: Darida 8/6, Sonyák, BOSKOVIC 15/9, HEGEDÜS 12/3, Serbán 12. Csere: Szabó V., Halmai, Rubold 2, Zele. Edző: Kmézics Zorán. MiZo Pécs 2010: IVÁNYI 8, Török 2, Mazzante 10/6, VAJDA 13, OHLDE 18. Csere: Mészáros 4, Sarok 2, Krnjic 5, Ruják, Somogyi 3. Edző: Fűzy Ákos.

Az eredmény alakulása. 5. perc: 6-7, 11. perc: 11-19, 15. perc: 15-33, 19. perc: 27-33, 24. perc: 38-41, 30. perc: 42-51, 35. perc: 44-60.

Kmézics Zorán: – Próbáltuk megnehezíteni a rutinos és jóval esélyesebb pécsiek dolgát, de a sérült Djelmis nélkül csak enynyire futotta.

Fűzy Ákos: – Az egész mecscsen keresgéltük a ritmusunkat, amikor megtaláltuk, akkor jól védekeztünk és támadtunk is. De sajnos, csak rövid ideig játszottunk bajnokesélyeshez méltóan.

További negyeddöntő-eredmény: MKB-Euroleasing Sopron – Vasas-Csata 102-49. A második mérkőzést szombaton rendezik.