2009.04.17. 19:19

Nem jutott döntőbe a MiZo-Pécs

Már az első két negyedet követően meglepetésre igen kiegyenlített küzdelem zajlott a Lauber Dezső Sportcsarnokban. A szünetben még a Mizo vezetett öt ponttal, ám a második játékrészben fordított a Szeged.

H. L.

Kihagyott Vajda-ziccer, elhibázott Iványi-büntető, 5-0 az ellenfélnek – rosszabbul nem is kezdődhetett volna a meccs a MiZo Pécs 2010 számára. A folytatás sem lett jobb, ráadásul Iványi a 4. percben megsérült, cserét kért. Később visszaállt, de a combját fájlalta és végig húzta a lábát.

A 27. percben vezetett először a pécsi csapat, akkor még élt a remény. Az utolsó 10 perc előtt hárompontos volt a szegedi előny, innen még lehetett volna fordítani, de a negyedik negyedet nagy hazai védekezési hibák jellemezték. A hajrára a sérült Mazzante nélkül kiálló MiZo Pécs 2010 játéka szétesett, és a végig jól játszó Szeviép-Szeged kedvére büntetőzhetett – sikerrel.

A két győzelemig tartó párharcot 2-1-re a Tisza-partiak nyerték, ők játszhatnak döntőt a Sopronnal. A baranyai együttes jövő héten a Győr ellen lép pályára a harmadik helyért, később kijelölendő időpontban.

A klub krónikása szerint a MiZo Pécs 2010 (illetve jogelődje) utoljára 1997-ben nem jutott be a bajnoki döntőbe. A női  NB I-ben utoljára 2003-ban volt nem MKB-Euroleasing Sopron – MiZo  Pécs végjáték.

[caption id="" align="alignleft" width="334"] Csak a könnyek maradtak (fotó: Laufer)
[/caption]MiZo Pécs 2010 – Szeviép-Szeged 65-77 (16-16, 24-19, 12-20, 13-22)

Női kosárlabda NB I., elődöntő, harmadik mérkőzés. Pécs, Lauber Dezső Sportcsarnok, 2500 néző. V.: Bodnár, Ádám, Benczur. MiZo Pécs 2010: Iványi 11/6, Török 6, Raksányi 4, VAJDA 22/3, Ohlde 12. Csere: Sarok 6/3, Krnjic, Somogyi, Mészáros 4/3. Edző: Fűzy Ákos. Szeviép-Szeged: NÉMETH 8, FÜRÉSZ 18, Laczi 7/3, MASLOWSKI 21/3, ZSERZSERUNOVA 21/15. Csere: Szakács 2, Russai, Vincze V. Edző: Donkó Orsolya.

Kipontozódott: Sarok 39. p., Török 40. p.

Az eredmény alakulása. 2. perc: 0-5, 6. perc: 5-12, 9. perc: 16-16, 23. perc: 20-25, 19. perc: 38-33, 26. perc: 48-45, 30. perc: 51-55, 33. perc: 56-59, 38. perc: 60-67.

Fűzy Ákos: – Végtelenül csalódott vagyok, nem tudtuk megvalósítani elképzeléseinket, különösen az utóbbi két mérkőzésen. Sajnos, nagyon sebezhetők voltunk, és taktikailag nem tudtunk megújulni. A Szeged megérdemelten lett döntős, mi a Magyar Kupa győzelemmel vigasztalódunk, de valójában a bajnoki döntő volt a célunk.

Donkó Orsolya: – Egyénileg nem emelnék ki senkit, mert csapatként nagyon jól működtünk, tudtunk gondolkodni is. A végjátékban extrát nyújtottunk. Kimondhatatlanul boldog vagyok.

A másik elődöntőből az MKB-Euroleasing Sopron jutott tovább, miután a második mérkőzésen 76-54-re győzött Győrben, és 2-0-lal megnyerte a két győzelemig tartó párharcot. A bajnoki finálé hétfőn kezdődik Sopronban, az aranyéremhez három győzelem kell.