2008.03.08. 18:31

Néggyel győzött a megújult pályán a Pécs

Kicsin múlott, hogy nem zárt kapuk mögött rendezték a PMFC és a Komló szombati meccsét, de a meccs után mindenki megyegyzhet abban: nagy kár lett volna. A kicsinosított stadionban ugyanis szép játékkal győzött a hazai gárda a lelkes közönség előtt.

K. Mayer András

Szerencsére a pécsieknek köszönhetően volt mit nézni, Nagy Tamás együttesében sokan remekül futballoztak, akadt itt kötény (Fónai bőrözte be Fellait), megkerülős csel a 16-oson belül (ezt Nagy Olivér követte el Fodor Tamás kárára), és szép kapáslövés is (Lovrencsics Gergő megérdemelte volna, ha a labda a hálóba kerül).

De a mérkőzés előtt már a fogadtatáson is sokan elámultak: a téli szünetben „kivirágzott” a pécsi stadion, végre kulturált körülmények között lehetett szurkolni a kedvenceknek.

Nagy Tamás együttese agresszíven, frissen és ötletesen futballozott, az első félidőben nyomasztó volt a fölénye, a komlóiak alig-alig tudtak átjönni a félpályán.

A pécsiektől nagyon sok szép megoldást lehetett látni. Az élre Nagy Olivér gólja kívánkozik, amelyre valószínűleg nem szívesen emlékeznek majd a komlóiak: a 16-oson belül Fodor mellett jobbra megtolta a labdát, balról megkerülte a lassan forduló védőt, majd Kovácsevics eszén is túljárva helyezett a kapuba.

A szintén a téli átigazolási időszakban igazolt Fónai Balázs is elemében volt, Fellainak ki is osztott egy kötényt, és Lovrencsics Gergőről is kiderült, valóban nagyon veszélyes támadó.

A PMFC második mérkőzését is fölényesen nyerte – úgy tűnik, szép tavasz elé néznek a piros-feketék.

Nagy Tamás: – Futball volt a javából! Nagyon elégedett vagyok a látottakkal, nem volt mindegy, hogy a soroksári győzelem után hazai pályán hogy folytatjuk.

Mészáros Ferenc: – Az első tizenöt percben eldőlt a mérkőzés. Láttam játékosaimon, hogy túlzottan tisztelik a Pécset.

Eredmény: PMFC-Pécs Plaza – Komlói Bányász 4-0 (2-0)

Labdarúgó NB II. Pécs, Újmecsekalja, 2000 néző.
V.: Pintér 8.
PMFC-Pécs Plaza: Farkas 0 – Simonfalvi 6, Lantos 6, Szabados 7, Kulcsár 6 – Nagy O. 8 (Horváth Zs. –, 77.), Wittrédi 6 (Törtei –, 70.), Sipos 6, Fónai 7 – Lengyel 6 (Bozori –, 64.), Lovrencsics 6.
Edző: Nagy Tamás.

Komlói Bányász: Kovácsevics 6 – Tallósi 4, Győri 5, Fodor 4, Sághy 5 – Egle 5, Méhn 5 (Dávid 5, 59.), Schuszter 5, Kalmár 4 (Fellai 4, szünetben), Kardos 5 – Czár 4 (Szabó Cs. 4, a szünetben).
Edző: Mészáros Ferenc.
Szögletarány: 7-2 (3-2).
Sárga lap: Sipos (85.), ill. Méhn (17.), Fellai (78.).

21. p.: Simonfalvi adott jobbról laposan középre, Lengyel még lemaradt a labdáról, amit Fónai 3 méterről passzolt az üres kapuba (1-0).
35. p.: Nagy Olivér bolondította meg a komlói védelmet, fürgén megkerülte Fodort, kicselezte Kovácsevicset, majd a kapuba helyezett (2-0).
56. p.: Wittrédi jobb oldali szöglete után Szabados 4 méterről fejelt a kapu közepébe (3-0).
66. p.: Bozori passzolt középre a bal oldalról, Nagy Olivér 5 méterről helyezett a komlói kapuba (4-0).

Bravúros mislenyi pontszerzés Felcsúton

Egy idegenben játszó, esélytelenebbnek tartott csapatnak semmi sem fekszik jobban, mint az, hogy a mérkőzés elején lő egy gólt. Nos, a kozármislenyiek már a harmadik percben megszerezték a vezetést, hogy aztán jöjjön a szokásos forgatókönyv: nyom a hazai csapat, míg az ellenfél kontrázik.

A vendégek szerencsétlenségére a második félidőben addig-addig próbálkoztak a felcsútiak, míg végül egyszer bevették Antal kapuját.

A döntetlen nagy bravúr a listavezető otthonában.

Bene Ferenc: – Ha egy kicsit rutinosabbak vagyunk, gólokkal nyerünk, de a második félidőben a Felcsút dominált, s egy jól eltalált átlövéssel pontot mentett.

Eredmény: Felcsút – Kozármisleny 1-1 (0-1)

Labdarúgó NB II. Felcsút: Kozma – Szalai, Tamási (Villányi, 71.), Trampler, Mihályi – Móri, Venczel, Gálos, Domján (Imrik, 75.) – Disztl, Varga (Ribi, 59.). Edző: Szijjártó István. Kozármisleny: Antal – Suba, Morvai, Éles, Tóth I. – Hergenröder, Tóth Z., Nagy J., Kutyáncsánin (Tasselmayer, 83.) – Laki (Farkas, 64.), Horváth P. (Somogyi, 89.). Edző: Bene Ferenc.

3. p.: Kutyáncsánin bal oldali beadása után Hergenröder 8 méterről helyezett a kapu bal oldalába (0-1).

84. p.: Mihályi 24 méterről a bal alsó sarokba bombázott (1-1).

<!-- Néggyel győzött a megújult pályán a Pécs PMFC – Komló 4-0 Kicsin múlott, hogy nem zárt kapuk mögött rendezték a PMFC és a Komló szombati meccsét, de a meccs után mindenki megyegyzhet abban: nagy kár lett volna. A kicsinosított stadionban ugyanis szép játékkal győzött a hazai gárda a lelkes közönség előtt. K. Mayer András Bravúros mislenyi pontszerzés Felcsúton Egy idegenben játszó, esélytelenebbnek tartott csapatnak semmi sem fekszik jobban, mint az, hogy a mérkőzés elején lő egy gólt. Nos, a kozármislenyiek már a harmadik percben megszerezték a vezetést, hogy aztán jöjjön a szokásos forgatókönyv: nyom a hazai csapat, míg az ellenfél kontrázik.

84. p.: Mihályi 24 méterről a bal alsó sarokba bombázott (1-1). -->