Sport

2007.10.01. 08:22

Rátámadtak a szurkolók a PMFC elnökére

Balhéztak a pécsi drukkerek a PMFC barcsi vendégjátéka után, a klub elnökét, Tamon Attilát támadták meg. Kozármislenyben elmaradt a remélt győzelem, a Komló pedig ismét kikapott idegenben.

K. Mayer András (DN)

El kellene már gondolkodniuk a PMFC vezetőinek, vajon miért is fordultak ennyien ellenük, miért is fordítottak ennyien hátat a csapatnak. A piros-feketéket a barcsi bajnokira is elkísérő pécsi szurkolók mindenesetre megtalálták maguknak a bűnbakot, a találkozó lefújása után ugyanis megtámadták a klub elnökét, Tamon Attilát. Az egyik, magát megnevezni nem kívánó drukker elmondta, az egyesület első embere „kapott egy sallert, és az őt szállító autó oldalát is összekarcolta valaki”.

[caption id="" align="alignleft" width="325"] Rátámadtak a szurkolók Tamon Attilára, a PMFC klubelnökére (fotó: Laufer László)
[/caption]Tamon Attila szerint a rendőrség és a biztonsági szolgálat sem állt a helyzet magaslatán a mérkőzés közben, hiszen a pécsieket nem különítették el. A lefújás után a parkolóban megtámadták a vendégdrukkerek, a kocsit késsel megrongálták, erősítette meg a történteket. „Úgy kellett kimenekülnünk a stadionból, s a csapat is csak később tudott elindulni” – fogalmazott Tamon Attila.

A barcsi rendőrkapitányságon kapott információnk alapján a klub elnökét nem tudták bántalmazni a szurkolók. Tamon Attilát „rendesen, nyomdafestéket nem tűrően szidták”, de hozzáférni nem tudtak, mert a helyszínen tartózkodó 10–15 rendőr visszatartotta a tömeget.
A Somogyban rendezett baranyai rangadón egyébként 2-2-es döntetlen született. A pécsiek hiába játszottak a 25. perctől a 79. percig emberelőnyben, büntetőből szerzett góljukra a hazaiak a második félidőben kettővel válaszoltak.

A Kozármisleny hazai pályán játszott, s érdemes volt hallgatni a stadion felé ballagó szurkolókat. Arról beszélgettek, hogy nyerni kell, de vajon tudnak-e majd gólt rúgni a srácok. Nos, jogos volt a félelmük, a meccs előtt szintén ötpontos Soroksár ellen nem sikerült a kapuba találnia Bene Ferenc együttesének. A meccset néző szurkolók többsége szerint azért nem, mert csak egy csatár, Lauer Norbert próbálta bevenni a vendégkaput. Hazai pályán ők több támadót szerettek volna látni.
– Azért játszik egy csatár, mert egy támadó van a keretben – fogalmazott Bene Ferenc, a mislenyiek edzője. – De egyébként sem értek egyet ezzel a felvetéssel, az első félidőben ugyanis egy támadó négyessel játszottunk, amelyben Lauer mellett Somogyi, Kutyáncsánin és Laki kapott helyet. Szünet után ezen változtattam, akkor Somogyit toltam Lauer mellé belső éknek. Az első félidőben nekem sem tetszett a játékunk, ám a változtatásnak köszönhetően a másodikban már jóval több helyzetünk akadt. Sajnos ezekből egyetlen gólt sem rúgtunk.

A Komlói Bányász vesszőfutása tovább tart. A kék-fehérek ezúttal Dunaújvárosban vendégeskedtek, s bár fájó kimondani, lassan ott tartanak, hogy leendő vendéglátójuk előre dörzsöli a kezét, ha őket várja, mert biztos lehet a három pontban. Ott József együttesére nagyon ráférne már egy győzelem, ezért is lesz rendkívül érdekes a következő forduló, amikor is a Bányász otthonában fogadja a megyei rivális Kozármislenyt. Kérdés, hogy a kozármislenyiek találják-e meg a góllövő cipőket, vagy éppen a hazaiak védekezése éri el majd a megkívánt szintet. Egy biztos, a döntetlen egyik csapatnak sem jó.

Barcs, 1000 néző.

V.: Király.

Barcs: Kuczkó – Horváth Á., Matus, Györe, Pókos – Kordé, Horváth A. (Salekovics, 80.), Fónai, Kollega (Gyaraki, 78.) – Tolnai (Miskovics, 24.), Koller. Edző: id. Dárdai Pál. PMFC-Pécs Plaza: Sólyom – Racskó, Szabados, Lantos, Kanizsai – Sipos, Mile (Rompos, 46.), Wittrédi (Kalmár, 67.), Bozori, Kulcsár – Lengyel (Horváth Zs., 85.). Edző: Nagy Tamás.

G.: Koller (59.), Fónai (61.), ill. Kulcsár (25., 11-esből),

Bozori (73.).

Kiállítva: Györe (25.), ill. Szabados (79.).

A kiállítás után a pécsiek még az első félidőben növelhették volna előnyüket, ám kihagyták helyzeteiket. Nem úgy Dárdai Pál együttese, amely a szünet után emberhátrányban fordított. A nézők élvezték a meccset, ami bővelkedett fordulatokban, hiszen a vendégek is képesek voltak újítani, Bozori révén egyenlítettek.

Nagy Tamás: – Ez a mérkőzés is megmutatta, hogy csakis következetes munkával leszünk eredményesek.

Kozármisleny – Soroksár 0-0

Kozármisleny, 700 néző.

V.: Kovács Z. 7.

Kozármisleny: Antal – Suba, Finta, Éles, Tóth I. – Fabijancic (Farkas M., 46.), Tóth Z., Somogyi, Laki (Morvai, 77.), Kutyáncsánin (Hergenröder, 56.) – Lauer . Edző: Bene Ferenc.

Soroksár: Komora – Szálkai, Cseri (Gábor, 52.), Ferencz, Koljenic – Telegdi, Németh T. (Dudás, 65.), Hauser, Kis – Héray, Csepregi (Herczku, 85.). Edző: Elekes József.

Sárga lap: Csepregi (47.), Telegdi (49.), Szálkai (63.), Ferencz (94.), ill. Lauer (63.), Finta (88.).

72. perc: Laki 20 m-ről a felső lécet találta el.

75. perc: Dudás egyedül állt szemben Antallal, de az ötösről a kapu mellé gurított.

85. perc: Somogyi 14 m-es lövése elzúgott a jobb kapufa mellett.

91. perc: Lauer ki akarta cselezni a kapust, aki azonban lelopta a csatár lábáról a labdát.

Igazi gólhelyzet nélkül telt el az első félidő, a szünet után kapufát lőtt és több gólszerzési lehetőséget elpuskázott a Kozármisleny, még a 91. percben is eldönthette volna a mérkőzést. A házigazda együttes játékosai naggyá tették az ellenfél kapusát. A Soroksár nem volt annyira veszélyes a kapura, bár Héray és Dudás is az ötösről betalálhatott volna.

Bene Ferenc: – Mindent megtett a csapatunk a győzelemért, ha a helyzeteinket berúgjuk, győzni is fogunk.

Elekes József: – Voltak olyan pillanatok, amikor nyerhettünk volna. A lelkes Kozármisleny rászolgált a döntetlenre.

V.: Ferencz.

Dunaújváros: Szentpéteri – Szabó G., Szepessy D., Rátkai, Pénzes – Facskó, Czár, Micskó, Szepessy R. – Nagy I. (Heffler), Drózdik (Szauter). Edző: Szepessy László.

Komlói Bányász: Kovácsevics – Dinnyés, Tallósi (Thám), Korbuly, Kovács P. – Gelencsér (Varga Zs.), Szeifert (Németh Á.), Horváth J., Méhn, Győri – Szabó Cs. Edző: Ott József.

G.: Drózdik (38.), Micskó (65.), Szauter (70.).

A komlóiak maguknak köszönhetik, hogy veszítettek. Túl sok döntő hibát vétettek, amelyek után az ellenfél játszi könnyedséggel került helyzetbe, s váltotta gólra az ajándéklehetőségeket.

V.: Király.

Ott József: – Nagyon jól küzdöttünk az első félidőben, sajnálom, hogy gólt rúgattunk az ellenféllel, ez rányomta bélyegét a szünet utáni teljesítményünkre. A 8. forduló további eredményei: Kozármisleny – Soroksár 0-0

Mosonmagyaróvár – Budaörs 0-1 Következik Komlói Bányász – Kozármisleny

PMFC-Pécs Plaza – Szombathelyi Haladás Rátámadtak a szurkolók Tamon Attilára, a PMFC klubelnökére (fotó: Laufer László) -->