Sport

2016.01.17. 20:25

Visszavágott a PEAC-Pécs a Ceglédnek

Nagy csatában tizenhárom pontos győzelem született a a PEAC­-Pécs és a Cegléd összecsapásán vasárnap este.

K. Mayer András (DN)

Vajon mire megy most a PEAC­Pécs a Cegléddel, ez volt a kérdés a vasárnapi bajnoki előtt. Senki sem tudta elfelejteni, hogy az őszi szezon elején nagyon csúfos vereségbe szaladt bele Roberto Hernandez együttese idegenben, az akkori 19 pontos vereségért most illett volna minél alaposabban visszavágni.

Az bizony hamar kiderült, hogy ez a Cegléd rágós falat lesz. Sűrűn potyogtak a pontok a mérkőzés elején, két perc alatt tizenkettő esett – sajnos nem csak a hazaiak, a vendégek is jól céloztak. A PEAC­Pécs védekezése sehogysem akart összeállni, még jó, hogy ott volt Destiny Williams, aki egymásután dobott két gyönyörű triplát, s tíz perc alatt kilenc pontot szorgoskodott össze.

A folytatás már jobban nézett ki pécsi szempontból. Szigorúbban védekeztek, és jobb ritmusban támadtak Fűrészék, s ennek köszönhetően szép lassan nőtt az előny. Parks szórta a pontokat, Sztankovics gyönyörű horoggal vétette észre magát – vagyis működött a gépezet. A nagyszünetben héttel vezetett a PEAC­Pécs, s a folytatásban biztosan jobban meglépett volna, ha a palánk alatt nincs ott Makszimovics. A nagydarab szerb center azonban ott volt, s vele nem igazán tudtak mit kezdeni a pécsiek, Kaposi Pálmának esélye sem volt vele szemben.

A harmadik negyed végére fel is jött a Cegléd 51-49­re, de többre nem futotta erejéből. A remekül játszó Raksányi Krisztina vezetésével végül kiváló utolsó perceket produkáltak a hazaiak, akik vezettek már 19 ponttal is (87-68), ám néhány figyelmetlenség miatt "csak" 13-mal nyertek.

PEAC-Pécs–Cegléd 87-74 (20-19, 22-16, 19-21, 26-18)
Női kosárlabda NB I. Pécs, Lauber Dezső Sportcsarnok, 250 néző. V.: Pálla, Jakab, Surányi.
PEAC-Pécs: Pedrals 7/3, RAKSÁNYI 15/3, PARKS 13/3, Kaposi 2, WILLIAMS 21/6. Csere: Fűrész 11, SZTANKOVICS 12, Szücs, Bozóki 6. Vezetőedző: Roberto Hernandez.
Cegléd: MEDGYESSY 10, SZABÓ D. 9/9, SKORICS 20/3, Serbán 6/3, MAKSZIMOVICS 15. Csere: Kobolák 2, Ruttner 2, Szepsi, Katona 10/3. Vezetőedző: Cziczás László.
Az eredmény alakulása.
5. perc: 9-8, 13. perc: 26-22, 17. perc: 34-28, 26. perc: 51-45, 32. perc: 67-56.