A PVSK-Pannonpower nagyot küzdött, de itt a vége

2017. május 19. 20:03 K. Mayer András (Dunántúli Napló)
Pécs | A negyeddöntő jelentette a végállomást a PVSK-Pannonpower férfi kosárlabdacsapata számára: Csirke Ferenc együttese kikapott hazai pályán a Körmendtől, így 3-1-re elveszítette a párharcot.

Mik ezek?

X
A sorban látható gombokkal a webes közösségi hálózatokon - Facebook - fejezheted ki egy kattintással tetszésedet vagy
oszthatod meg a cikkel kapcsolatos véleményedet ismerőseiddel.

"Tetszik" / "Like" gomb. Ezzel a gombbal a Facebookon fejezheted ki tetszésedet a cikkel kapcsolatban - üzenőfaladon
egyszerűen csak annyi jelenik meg, hogy kedveled ezt a cikket. Ha most éppen be vagy jelentkezve a Facebookra, akkor azt is
látod, hogy ismerőseid közül valakinek tetszett-e már ez az írás. Ha nem vagy bejelentkezve, a gomb megnyomása után ezt
egyszerűen megteheted. (Ez a gomb tényleg csak egy szimpla tetszésnyilvánítás - ha a cikkel kapcsolatban egyből véleményt is
megosztanál, akkor használd a cikk alatti szürke hátterű sorban található "Facebook" feliratot.)

A felugró ablakban beírhatod véleményedet is, és ha épp nem vagy bejelentkezve, egyben azt is megteheted.

Elmegy-e a végsőkig a párharc, lesz-e ötödik meccs? Ez volt a mérkőzés legfontosabb kérdése. Ahhoz, hogy vasárnap még egyszer össze kelljen csapnia a két csapatnak, a PVSK-Pannonpowernek hazai pályán győznie kellett, hogy 2-2-re alakítsa az állást. A mintegy kétezer szurkoló abban bízott, hogy összejön ez Csirke Ferenc együttesének.

Pillanatok alatt kiderült, hogy ezért bizony vért kell izzadni. Az öt légióssal felálló vendégek ugyanis nagyon magabiztosan kezdtek és pontosan tüzeltek, a palánk alatt azonban sebezhetőnek tűntek – persze ez nem azt jelenti, hogy Sejficnek mondjuk könnyű dolga lett volna. Senkinek nem volt az. De Halászékon látszott, hogy nem fogják könnyen adni a bőrüket.

Az első negyedet, ha szűken is, de elvitték a vendégek. Sajnos a folytatás sem volt jobb: behullott két körmendi tripla, Csirke Ferenc pedig 21-31-nél időt kért. Használt! Bejöttek a kinti pécsi dobások, betalált Smith, Budimir, Supola, felforrósodott a hangulat, s a PVSK 37-35-nél átvette a vezetést! A nagyszünetig ugyan nem tartott ki az előny, de legalább látni, érezni lehetett, hogy van itt sansz.

S volt a folytatásban is. A vendégeknél már nem ment be minden, amit ráemeltek, így aztán maradt a néhány pontos hátrány. Talán lehetett volna már előny is, ám a játékvezetők mintha már unták volna a párharcot – a többször is jogosan reklamáló Csirke Ferencnek osztottak ki egy technikait, ahelyett hogy faultot fújtak volna a Körmenddel szemben. A harmadik negyed hajrája aztán egyértelműen a Körmendé volt, amely Kromah vezérletével elhúzott.

Volt vissza tehát tíz perc és mínusz kilenc pont. Az idő túl kevés volt, a hátrány pedig túl sok – a körmendi játékosoktól mindig futotta egy nyerő egyéni villanásra. A PVSK kikapott, ezzel 3-1-re elveszítette a párharcot, de minden dicséretet megérdemel Csirke Ferenc csapata.

PVSK-Pannonpower–Körmend 89-103 (21-25, 24-24, 22-27, 22-27)

Férfi kosárlabda NB I. negyeddöntő, negyedik mérkőzés. Pécs, Lauber Dezső Sportcsarnok, 2000 néző. V.: Benczúr, Söjtöry, Tőzsér. PVSK-Pannonpower: Nelson 13/6, Supola 18/6, C. Smith 19/6, Antóni 3/3, Sejfic 13. Csere: Budimir 18/12, Halász 5, Harazin, Bíró. Vezetőedző: Csirke Ferenc. Körmend: Gibbs 15/3, Petty 16/9, L. Smith 12, Kromah 29/15, Allen 27/12. Csere: Ferencz 4, Németh. Vezetőedző: Gaspet Potocnik.

Az eredmény alakulása: 3. perc: 2-7, 12. perc: 21-32, 17. perc: 37-35, 24. perc: 53-55, 28. perc: 62-65, 32. perc: 73-78.

Ország, világ, gazdaság

A hátborzongató utópia, a szolgálólány meséjének írónője kapja a Franz Kafka-díjat

Margaret Atwood megígérte, hogy személyesen veszi át az elismerést Prágában.

Öt év után ismét Budapestre jön Sting

A brit világsztár október 13-án lép fel a Papp László Budapest Sportarénában a tavaly ősszel megjelent albuma, a 57th & 9th európai turnéja keretében.

Fény derült Erdély hét lélegzetelállító csodájára

A Gyilkos-tó és a Békás-szoros a legnépszerűbb erdélyi nevezetesség.

Sokkoló kisfilm szemlélteti, miért ne menj át a piroson (videó)

Csikorgó fékkel és a saját rémült arcukkal szembesítették az embereket.

Roma: távozik Luciano Spalletti – hivatalos

Hiába a rekordmennyiségű pont és gól, megköszönték a tréner munkáját. Irány az Inter?

BL: a Real, CR és Ramos is történelmet írhat – Puskásék még messze

A sorozat átnevezése óta nem volt még címvédés, sem olyan, hogy valaki három döntőben is betaláljon.

„Voltak üresjárataink, perceken át tartó hullámvölgyek”

Fegyverneky: Kívülről sokaknak úgy tűnhet, hogy gyengén szerepeltünk, de…

Aranycipő: Dzeko és Mertens javított, Belotti kilökte CR-éket

Messi elsősége biztosra vehető, a Real portugálja a 11. helyre szorult a mostani versenyben.

Add meg a császárnak, ami a császáré! – Totti visszavonultával „nincs értelme az életnek”

„Tottival az utolsó klasszikus futballista távozik, most már csak playstationjátékosok vannak a világon és robotatléták.”

Nemzet Sportolója: Te kit választanál? – ma ülnek össze

„Most ott tartunk, hogy az egykor futbóliának titulált Magyarországon nincsen labdarúgó a Nemzet Sportolói között.”