Tolerancia

2023.11.15. 15:40

Így fogná a fogyatékkal élő személyek kezét a jövő generációja

Nyitottságot, toleranciát és támogatást sugároznak azok a rajzok, amelyeket a Pécsi Kovács Béla Általános Iskola növendékei készítettek a Fogd A Kezem Alapítvány felhívására.

Bama.hu

Forrás: Fogd a Kezem Alapítvány

„Te hogyan fogod a kezem?” - szól annak a rajzpályázatnak a felhívása, amely során a diákok azzal kapcsolatban készíthettek rajzokat, hogy ők milyennek látják a fogyatékkal élők helyzetét, hogyan segítenék mindennapjaikat és beilleszkedésüket a többségi társadalomba. 

Forrás: Fogd a Kezem  Alapítvány

- Az elkészült rajzok egytől egyig fantáziadús és kreatív alkotások, amelyek azt tükrözik, hogy a téma valóban megérintette a gyerekeket, és ténylegesen elgondolkodtak azon, hogy miként segíthetik értelmi sérült személyek életét

 - mondja Tóth Péter, a Fogd A Kezem Alapítvány intézményvezetője. - A rajzpályázattal elsősorban az volt a célunk, hogy egy számunkra igen fontos témára felhívjuk a város lakosságának, azon belül is a legfiatalabb korosztálynak a figyelmét. Hiszen minél korábban elkezdünk beszélni a fogyatékossággal élő személyek helyzetéről, annál érzékenyebb és toleránsabb társadalmat tudunk építeni - teszi hozzá Tóth. 

A Pécsi Kovács Béla Iskola az alapítvány Terápiás- és Munkaotthona közelében található, ezért is vágott bele a kezdeményezésbe a két intézmény. De a földrajzi közelségnél fontosabb az a cél, hogy az iskolában tanulók minél többet halljanak és beszéljenek a fogyatékosságról, illetve a fogyatékossággal élő személyek mindennapjairól. 

- Iskolánkban mindig is törekedtünk arra, hogy befogadó és toleráns magatartásra neveljük diákjainkat, akár a világnapok, akár ilyen pályázatok kapcsán érzékenyítjük őket. A Fogd a Kezem Alapítvány felhívását örömmel fogadtuk, hiszen ez alkalmat adott számunkra, hogy egy fontos témáról tudjunk diákjainkkal közösen gondolkodni, és még nagyobb hangsúlyt fektessünk az emberi értékekre

 - mondta az intézményt vezető Rotterné Gál Zsuzsanna. - Ugyanakkor ennek a rajzpályázatnak a legnagyobb hozadéka, hogy diákjaink találkozhatnak és személyes kapcsolatot, ismeretséget köthetnek az alapítvány gondozottjaival - olvasható az alapítvány közleményében.

 

Ezek is érdekelhetik

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a bama.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!