2018.05.13. 21:35

Háromezer futó lepte el a belvárost

Szombaton délelőtt már hatodik alkalommal rendezték meg Pécsett a Telekom Vivicittá Városvédő Futást.

Szakács M.

A nagyszabású rendezvényen 3000 futó gyűlt össze, a Széchenyi téren több mint öt percig tartott csak az, hogy mindenki áthaladjon a rajtkapun. Idén különlegesség volt, hogy a Vivicittával együtt rendezték meg a Misina Csúcstámadást is. Idén 183 versenyző állt rajthoz, hogy a belvárosból felfusson a tv-toronyig. Ott volt a mezőnyben a hegyifutó Európa-bajnokságra készülő Halász Ádám is, aki másodikként ért célba, szűk három perccel lemaradva az aranyérmes Bogos Tamás mögött.

A Telekom Vivicittá Városvédő Futás dobogósai:

Férfiak: 1. Kiss Dávid (11:36), 2. Dr. Jakab András (11:42), 3. Iván László (12:37).

Nők: 1. Sütő Nikolett (14:54), 2. Lukács Lívia (15:51), 3. Elek Zita (15:57).

A Misina Csúcstámadás dobogósai:

Férfiak: 1. Bogos Tamás (35:55), 2. Halász Ádám (38:19), 3. Török András (40:45).

Nők: 1. Románcz Lídia (54:38), 2. Péterné Vass Andrea (55:03), 3. Páros Alexandra (58:02). Szakács M.