Próbadosszié

2019.10.16. 20:46

Vereséggel nyitott a PEAC a nemzetközi porondon

Nagy arányú vereséget mért Miskolcon az Aluinvent DVTK a PEAC-Pécsre az Európa-kupa csoportkörének nyitófordulójában.

Szabó D.

A pécsiek nem kezdtek rosszul, hiszen négy perc játék után még vezették a mérkőzést (9-11). Ezt követően viszont nagyon beragadtak, az első negyed végén már 19-14 volt az állás a hazaiak javára. A második játékrésznek ismét csak az eleje sikerült, előbb két pontra felzárkózott (19-17) Meszlényi Róbert együttese, majd jött a rövidzárlat. Az etap során mindösszesen 7 pontot szereztek a vendégek, a nagyszünetre 36-21-es diósgyőri előnnyel vonulhattak a felek.

Az összecsapás második felében sem tudtak a baranyaiak közelebb kerülni a jobb erőkből álló riválisukhoz, amely tovább növelte a különbséget, s végül simán, 75-47-re győzött.

Aluinvent DVTK–PEAC-Pécs 75-47 (19-14, 17-7, 20-15, 19-11)

Női kosárlabda Európa-kupa, H-csoport, 1. forduló. Miskolc, Generali Aréna. DVTK: Medgyessy 3, Pusztai 6, GOREE 14, MORRISON 18, Skorics 10. Csere: Kiss A. 8, Kányási 5, SZÜCS R. 11/3, Katona. Vezetőedző: Cziczás László. PEAC-Pécs: Szabó F. 4, WENTZEL 15/3, Gémes-Sarok, Udodenko 13/6, Bravard 12/6. Csere: Horobets, Kaposi 2, Ruják 2, Sánta, Hegedűs 1. Vezetőedző: Meszlényi Róbert.