Bognár-bomba bikázta be a tavaszt

Óriási szabadrúgás góllal indult el a labdarúgó NB I. tavaszi szakasza.

Képünk illusztráció

Fotó: Shutterstock

Bognár István léphetett a labda mögé Pakson a 11. percben egy szabadrúgásnál, s 17 méterről, kissé jobbról a rövid felsőbe tekert úgy, hogy a Zalaegerszeg hálóőrének, Demjénnek mozdulni sem volt ideje.

A mérkőzés azonban nem csak erről maradhat emlékezetes, hiszen még négy találat esett ezt követően. Zimonyi és az atomvárosiak gólkirályi címre esélyes támadója, Ádám Martin vívott gólpárbajt. Előbb a ZTE játékosa egyenlített a 33. percben, egy felpattanó beadást kanalazott a hazai kapuba, majd a paksi fejelt a hálóba közelről még a szünet előtt.

A pihenőt követően aztán Zimonyi ismét egalizált, hogy percekkel később Ádám megnyerje a zöldeknek a meccset.

Az Újpest–Ferencváros derbi lapzártánk után ért véget.

Eredmények: Paks–Zalaegerszeg 3–2, Debrecen–Kisvárda 0–0, Bp. Honvéd–Gyirómt 0–1, Puskás Akadémia–MOL Fehérvár FC X–X, Mezőkövesd–MTK x–x.