Kézilabda

2023.12.06. 17:51

Búcsúzott a kupától a Komló

Amint elkezdődtek, véget is értek a Carbonex-Komló NB I.-es férfikézilabda-csapatának kalandjai a Magyar Kupa 2023/2024-es kihívásában Budakalászon, ugyanakkor látszott, hogy ezt a meccset inkább a fiatalok fejlesztésére szánja a stáb, s a kulcsjátékosokat pihenteti a hétvégi Dabas elleni bajnoki előtt.

Fotó: Péter Szabó Zoltán

Nem kezdett rosszul a fiatalos Bányász a Budakalász otthonában, Váczi Milán hétmétereseivel tartotta az iramot, s Merkovszkinak is voltak szép hárításai az első percekben. Ez azonban nem adta meg azt a kezdő lendületet, amivel a támadások gördülékenyé váltak volna, így a hazaiak szép lassan leszakították a Komlót. Sőt, a szünetre úgy volt nyolc találat a két gárda között, hogy Marosán György együttese összesen pont ennyit szerzett.

A fordulást követően már a hazaiaknak sem volt igazán miért rohanniuk, s a Komló is jobban elkapta a ritmust, így elkezdett felzárkózni. Ez olyan jól ment, hogy percről percre csökkent is a különbség, s az 50. percre feljöttek kettőre Tóth Gáborék. A Kalász játékosaiban azonban volt annyi lélekjelenlét, hogy itt még tempót tudtak váltani, s kidolgoztak a hajrára egy olyan előnyt, amit nem dolgozhatott már le a Bányász.

Budakalász–Carbonex-Komló 32–29 (16–8)
Férfikézilabda-Magyar Kupa, 3. forduló.
Budakalász: Tóth M., Váczi – Kovács D. 1, Tyiskov 4, Tóth Sz. 4 (1), Mikhalin 3, Ranisavljevic 4, Vrohovina, Kiss B., Halász J. 1, Varjú 3, Szakács P. 2, Jurics-Grgics 5 (1), Sinkovits 3, Berényi B. 1, Dávid M. 1. Vezetőedző: Csoknyai István.
Komló: Merkovszki, Lévay – Váczi 6 (4), Tóth G. 4, Szöllősi O., Varga Sz. 2, Begovácz 5 (1), Kovács D. 1, Bodnár B. 3, Ács P. 3 (3), Bazsa 4, Menyhárt 1, Vekics. Vezetőedző: Marosán György.
Kiállítás: 10, il. 6 perc.
Hétméteres: 2/2, ill 8/8.

A forduló korábbi eredményei: Cegléd–Dabas 27–37, Győr–Szigetszentmiklós 27–29, Diósgyőr–Gyöngyös 32–44, Vecsés–Eger 25–32, Békés–PLER-Budapest 31–36, Csömör–Fejér B.Á.L. Veszprém 26–35, Tata–NEKA 22–40.

Következik a bajnokságban: Carbonex-Komló–Dabas (12. 09., 17.00).