Asztalitenisz

2021.09.19. 09:35

Történelmi győzelemmel zárt a PEAC

Történelmi győzelemmel zárta első Bajnokok Ligája-szereplését a PTE-PEAC Kalo-Méh férfiasztalitenisz-csapata.

K. B.

A harmadik csoportmeccsükön a brazil, francia és lengyel játékosokat felsorakoztató belga TTC Sokah Hoboken gárdája ellen fordítottak az osztrák buborékban.

A találkozó nem kezdődött igazán biztatóan a pécsiek számára, mert előbb Pető vesztette el első párharcát óriási csatában a brazil Monteiróval szemben, majd Demeter sem tudta megfékezni igazán a francia Brossiert. Ekkor viszont jött Gerold, s egy letaglózó első szettet követően fordított, és döntő játszmában győzött lengyel ellenfele, Bankosz ellen. Ez pedig óriási lökést adott a csapatnak, amelynek éppen nem játszó tagjai, kísérői elképesztő szurkolással szinte hazai pályát varázsoltak az osztrák Welsből.

Pető és Brossier egyébként is nagyon látványos párharcot vívott egymással, hosszú labdamenetekkel, klasszis megoldásokkal, mellette pedig minden kis szünetben éltették társai, s zúgott a „mindenki pécsi akar lenni” rigmus is. Ez pedig kitartott Demeter Monteiro felett aratott diadala közben is.

Ezzel a sikerrel a Pécs a harmadik helyen zárta a csoportot.

PTE-PEAC Kalo-Méh– TTC Sokah Hoboken (belga) 3:2

Férfi asztalitenisz Bajnokok Ligája, B csoport, 3. mérkőzés. Eredmények: Pető Zs.–T. Monteiro (brazil) 2:3 (12-10, 8-11, 9-11, 11-8, 5-6); Demeter L.–B. Brossier (francia) 1:3 (8-11, 8-11, 11-6, 8-11); Gerold D.–M. Bankosz (lengyel) 3:2 (3-11, 11-8, 11-9, 9-11, 6-2); Pető Zs.–B. Brossier 3:1 (11-7, 11-6, 9-11, 11-5); Demeter L.–T. Monteiro 3:1 (11-1, 11-2, 9:-1, 12-10).

A PEAC korábbi eredménye: TTC Neu-Ulm–PTE-PEAC 3:1, SPG Felbermayr Wels–PTE-PEAC 3:2.