Kosárlabda

2021.11.21. 18:45

Átgázolt közvetlen riválisán az NKA Pécs

Fontos győzelmet aratott az NB I. B. 9. fordulójában az NKA Pécs férfikosárlabda-csapata.

K. B.

Forrás: Illusztráció / Shutterstock

Fotó: Shutterstock

Ivica Mavrenski tanítványai a találkozó előtt még azonos mérleggel álló Óbuda gárdáját lépték le. Bíróék remekül kezdték a találkozót, s így az első két negyedben 13-13 ponttal voltak jobbak vendégüknél. Gyakorlatilag a szünetre eldöntötték a meccset.

A PVSK második csapatának nem sikerült ilyen jól a meccse a tabella utolsó előtti helyén álló Salgótarján ellen. Bár a meccs elején valamivel hatékonyabbak voltak a pécsiek, szép lassan elolvadt az előny, s végül két ponttal alulmaradtak.

NKA Pécs–Óbuda 97-65 (31-18, 23-10, 28-18, 15-19)

Férfi kosárlabda NB I. B., 9. forduló. Pécs, Nemzeti Kosárlabda Akadémia.

NKA Pécs: Bíró L. 11, Meszlényi 11, Benke 11, Rátvay B. 17, Djordjevic 16/6. Csere: Kocsis Z. 6/3, Váits 4, Kazy 5/3, Molnár M. 3/3, Kármán 8, Lados 2, Herger 1. Edző: Ivica Mavrenski.

Salgótarján–PVSK Cargate 61-59 (14-18, 18-14, 15-12, 14-15)

Férfi kosárlabda NB I. B., 9. forduló. Salgótarján, Városi Sportcsarnok.

PVSK: Goldring 13, Popadics, Armaghani 7/3, Mándity 4, Kalmár 8. Csere: Bor 4/3, Hőgye, Farkas 20/12, Futó B. 3, Gordán, Erdei. Edző: Andrija Csirics.

Ez következik (11. 26.): Pápa–NKA Pécs (18.00), PVSK-Cargete–TF-Budapest (19.00).