Kosárlabda

2021.12.19. 20:31

Nem okozott gondot az MTK a PEAC-nak

Könnyed győzelmet aratott az idei utolsó hazai mérkőzésén az NKA Universitas PEAC női kosárlabdacsapata az MTK ellen. A másik baranyai csapat, a PINNK-Pécsi 424 nagy pofonba szaladt bele, de újdonsült vezetőedzőjük látja a javuló tendenciát.

Fotó: Laufer László

Nem bírt különösebb ellenállást tanúsítani a PINKK-PÉCSI 424 együttese a győri alakulat otthonában a női kosárlabda NB I. tizenkettedik fordulójában.
A hazai együttes esélyesebbként és jobb játékerőt képviselő csapatként vágott neki az összecsapásnak az eddig még nyeretlen pécsi gárdával szemben.
Az első negyedben még ott lihegett a vendégegyüttes a házigazda nyakában, azonban az idő haladtával körvonalazódott a két klub közötti különbség. Ezzel a Győr sorozatban negyedszer győzedelmeskedett, míg a pécsi csapat továbbra is nyeretlen.

GYŐR–PINKK-PÉCSI 424 111–71 (30–23, 28–16, 26–17, 27–15)
Női kosárlabda NB I., 12. forduló. Győr: DOMBAI 24, DUBEI 14, Weninger 3, TÖRÖK 30/12, MOMPREMIER 18. Cserék: ORSOZOVÁ 20/6, Ruff-Nagy, Rozmán, Varga Zs. 2. Vezetőedző: Iványi Dalma. PINKK: MUJOVICS 25, Tenyér 4, Szücs L. 4, DAVIS-STEWARD 20/3, Jahni 2. Cserék: Zsilinszky 8, Kovács K. 2, Vincze 5/3, Földing 1, Pucz, Borbás. Vezetőedző: Bekk Zsanett.

Bent maradt az NKA Univer­sitas PEAC az öltözőben az MTK ellen, azonban kis idő elteltével sikerült felvennie a mérkőzés ritmusát a pécsi együttesnek, és sorra jöttek a fontosabbnál fontosabb pontok.
A második negyedben a vendéggárda megközelítette a pécsieket, akiknek játékát sok hiba és kapkodás jellemezte. A nagyszünet után viszont egy sokkal harciasabb és magabiztosabb hazai csapatot láthattunk, így hatalmas előnnyel behúzták a harmadik etapot Wentzelék.
A folytatásra a vendégcsapat teljesen elfogyott, a Pécs pedig így könnyed győzelmet aratott.

NKA Universitas PEAC– TFSE–MTK 88–61 (29–18, 14–18, 18–8, 22–17)
Női kosárlabda NB I., 12. forduló. PEAC: Dudásová 8/3, Wentzel 20/6, Marshall 4, Olawuyi 3/3, Kiss V. 32 Cserék: Brajkovic 2, Selcova 2, Szücs 11/3, Laczkó 2, Bojtár 4, Csényi, Vezetőedző: Csirke Ferenc. MTK: Baa 8, Theodoreán 4, Dúl 4, Németh A. 8, Tapley 19. Cserék: Burján 2, Tóth T. 5, Király A., Szeitl 11/9, Herman Vezetőedző: Magyar Bianka.
További eredmények: Sopron–Vasas 77–50, Szigetszentmiklós–Szekszárd 60–89, DVTK–Ludovika 76–62, Cegléd–ELTE 49–64.
Ez következik: ELTE BEAC Újbuda–NKA Universitas PEAC (12. 28., 17.00), PINKK-Pécsi 424–Ludovika-FCSM Csata (12. 29., 18.00).

A védekezésen még sokat kell dolgozni

A nyeretlenségtől függetlenül látja a javulást csapatán a PINNK-Pécsi 424 női kosárlabdacsapatának vezetőedzője.
– Négy hete dolgozunk együtt a csapattal, és úgy érzem, hogy hétről hétre javul a játékunk. A 71 pontos dobóteljesítményünk megfelelő, a 111 kapott viszont a védekezésünknek a kritikája – vélekedett Bekk Zsanett. A sorozatban negyedszer győzedelmeskedő győri együttes edzője azért elégedettebb lehetett a látottakkal.
– A lányok koncentráltan, nagy kedvvel játszottak, s bár védekezésben nem minden sikerült, a karácsonyra tekintettel elnézem nekik – mondta Iványi Dalma.