2022.02.06. 16:10

Egygólos győzelmet aratott a Lőrinc nyolcvan percnyi emberelőnnyel

Először játszhatott hazai pályán majdnem egy év után a Szentlőrinc labdarúgócsapata, hiszen legutóbb a tavaly májusi Debrecen elleni bajnokin futhatott ki saját gyepére. Az új pálya avatása pedig jól sikerült, hiszen az NB II 22. fordulójában 80 percnyi emberelőnyben győzelmet aratott az ETO FC Győr ellen. A PMFC is három ponttal térhetett haza Budaörsről.

Fotó: Laufer László

Nem kezdődött igazán nagy iramban a Szentlőrinc és a ETO FC összecsapása, de az már korán látszott, hogy Andrija Drljo komoly gondokat okozhat a vendégek védelmének bal oldalán. Ha nem is távoli lövéseivel, de jó ütemben megtolt labdáival többször is zavarba hozta Forgácsékat, a tizenkettedik percben pedig kiállították róla Bagit. A piros lap talán túlságosan is megnyugtatta a hazaiakat, akik a teljesen visszaálló Győrön nem találták a réseket, de nem is siettették a játékot. Így sokáig csak szabadrúgásból láthattunk próbálkozásokat, s a gólhoz is a vendégek kapusa állt legközelebb, amikor saját térfeléről a hazai felső lécre ívelt.

A jég a 42. percben tört meg, s ekkor is Drljo került a főszerepbe. Egy labdaszerzést követő gyors indítást vett át remekül a jobb oldalon, majd finoman eltolta a nagy sebességgel visszaérkező védője mellett befele a labdát, némi hezitálást követően pedig ballal kilőtte a bal alsót a tizenhatos előteréből. 1–0

A fordulás után az ETO felpörgette az iramot, s így több veszélyes helyzetet is ki tudott alakítani. Kiss Máté és Óvári Zsolt is egyenlíthetett volna egy kis szerencsével. A hazaiaktól Szabó Máté járt legközelebb a gólhoz, de jobb alsóba tartó lövését hárítani tudta Fadgyas.

Az eredmény már nem változott, így győzelemmel avathatta új pályáját a Szentlőrinc, amely tavaly május óta nem játszhatott hazai környezetben.

SZENTLŐRINC–ETO FC 1–0 (1–0)

Szentlőrinc, Szentlőrinc SE Sporttelep, 600 néző. Vezette: Kovács Imre (Kovács Gábor, Kiss Balázs)

Szentlőrinc: Prokop – Harsányi, Hesz, Tamás L., Németh M. – Biben, Török – Drljo (Törőcsik, 70.), Szabó M., Kiss-Szemán (Tóth M., 90+1.) – Grumics (Németh B., 79.). Vezetőedző: Marián Sluka

ETO FC: Fadgyas – Kovács K. (Kiss M., 25.), Csonka, Fodor F., Forgács (Farkas B., 73.) – Toma, Vitális, Bagi, Óvári – Berki (Tuboly, a szünetben), Priskin. Vezetőedző: Klausz László
Gólszerző: Drljo (42.)
Kiállítva: Bagi (12.).

A PMFC közben a Budaörs otthonába látogatott, ahonnan annak ellenére is három ponttal tért haza, hogy betegség miatt nem utazott el a csapattal Adamcsek Máté és Kövesdi Péter, s a sérüléssel bajlódó Grabant Bence, valamint Tihanyi Olivér sem. A találkozó egyetlen gólját Hegedűs Márk szerezte.0

BUDAÖRSI SC–PÉCSI MFC 0–1 (0–0)

Budaörs, Árok utca, 300 néző. Vezette: Móri Tamás (Bede Tamás, Bertalan Dávid)

BUDAÖRS: Slakta – Kojnok, Gyurácz, Tányéros, Galambos – Horváth B. (Halácsi, 63.), Sajbán Miklós – Vankó (Molnár M., 79.), Csillag, Winkler (Kapronczai, 88.) – Balázs Zs. (Molnár Cs., 79.). Vezetőedző: Toldi Gábor

PÉCS: Helesfay – Sági, Rácz L., Preklet (Bíró B., 59.), Katona L. – Króner – Kónya (Marques-Airosa, 68.), Nikitscher, Zsemlye, Károly (Hegedűs M., 59.) – Geiger (Hursán, 90.). Vezetőedző: Vas László
Gólszerző: Hegedűs M. (70.)