Rúdugrás

2022.02.01. 13:49

Senki nem ugrotta Garamvölgyi szintjét

Remekül szerepeltek a PVSK atlétái az év első rangos fedettpályás versenyén, a Budapest Régió Nyolt Fedett Pályás Bajnokságon, amire az ország minden szegletéből érkeztek magukat megméretni kívánó sportolók.

K. B.

Budapest 20200222 Atlétika Fedett pályás OB Foto Török Attila - Nemzeti Sport A képen: Garamvölgyi Petra

Fotó: Nemzeti Sport

aramvölgyi Petra tíz centivel ugrott magasabbat, mint a második helyen végző riválisa, a 390 centit túlszárnyalva akasztották a nyakába az aranyat.

A másik pécsi versenyző, aki a dobogó legmagasabb fokára állhatott, az Lomb Ádám volt, aki a férfi 3000 méter síkfutás mezőnyét végig vezetve nyerte meg. Huszonöt másodpercet vert a második helyezettre. Ezen a távon dr. Jakab András a hatodik, míg Baumholczer Máté hetedik lett.

Kiemelendő még Erát Dalma negyedik helye is női hármasugrásban. Ő egyéni csúcsot döntve (11,48) ért dobogó közelbe. Előtte csak olyanok végeztek, akik idősebbek nála.