Kézilabda

2022.05.07. 19:43

Végig küzdött, de vesztett a Komló a bányászrangadón

Egy jó negyed óra után megmutatta igazi képességeit a Tatabánya férfikézilabda-csapata Komlón az NB I. 23. fordulójában, s magabiztos győzelmet aratott.

K. B.

Fotó: Laufer László

Nem kezdett rosszul a Komló a Tatabánya ellen, az első 12 percben közelről követte, majd 6–5 után egalizálni is tudott. Az öröm viszont nem tarthatott sokáig, mert tempót váltottak a vendégek, s onnantól kezdve nem lehetett nekik megálljt parancsolni. Sorra lőtték Balogh Zsolték a gólokat, míg a másik oldalon sok lehetőség maradt ki.

A szünet után sem tudott változtatni a forgatókönyvön a nagyot harcoló baranyai gárda, így végül megszorongatni sem tudta ellenfelét. A két szurkolótábor előtt azonban mindenképpen kalapot kell emelni, hiszen az utolsó labda pattanásig nagyszerű hangulatot teremtettek a csarnokban.

Sport36-Komló–Tatabánya 26–32 (12–17)

Férfi kézilabda NB I., 23. forduló. Komló, 1000 néző. Vezette: Nagy F., Túróczy.

Komló: Granics – Melnyicsuk 1, Sunajko F. 1, Jóga 2, Szöllősi O., Jerkovics 3, Orbán B. 2. Csere: Pásztor I. (kapus), Vaskó 1, Takács B. 6 (1), Grünfelder, Zobec 2, Radics 1, Hoffmann 5 (2), Urbán E. 2. Vezetőedző: Kilvinger Bálint.

Tatabánya: Bartucz – Hornyák 3, Ancsin 3, Stojnic 3, Juhász Á. 3, Urban L. 1, Sunajko S. 3 (1). Csere: Wyszomirski (kapus), Fotache, Zdolik 8, Balogh Zs. 5 (2), Ushal 2, Fekete D., Bognár 1, Bodor. Vezetőedző: Dragan Djukics.

Kiállítás: 14, ill. 12 perc.

Hétméteresek: 5/3, ill. 5/3.