2022.11.01. 10:00

A PEAC már dobogós helyen, de máshol volt gólzápor

Sz. Zs.

Forrás: PTE PEAC

Gólzáporos győzelemmel kerekedett felül a siklósiakon a PEAC, ám az igazi gólparádé mégis a másik pécsi gárda nevéhez fűződik. Pontosabban a PVSE-s Aleksa Velelinovichoz, aki a Rinyamenti KC ellen egymaga 17-szer vette be a kaput. Nem csoda, ha őt találjuk a csoport góllövőlistájának élén; 6 meccsen 72 találattal.

Az alsóházi rangadón nem sok hiányzott a Mecseknádasdnak, hogy megfogja az ugyancsak a kieséstől menekülő Kiskőrost, ám egygólos vereségével az utolsó előtti helyre csúszott vissza.

Pelikán Siklós–PTE-PEAC  23–37 (11–18)
Kézilabda NB II., Délnyugat, férfiak.
MK Pelikán-Siklós KC: Sárosi – Sipos 1, dr. Temesvári 7/3, Katona 1, Fekete 2, Vadon 2, Kovács 2. Cs.: Dencs (k), Torzsás (k), Szenttamási-Nagy 3, Krizmanics 1, Sztárai 2, Virág 2, Batta, Füzesi. Edző: Borbandi István.
PEAC: Stavri – Trischler 4, Forgács 9/1, Dainese 1, Szép 2, Beck 2, Simon 2. Cs.: Gubicza (k, 1), Bordás (k), Papp 4, Vajda 4, Gelb 4/1,  Nagy 3, Lipótzy 1, Gyéresi, Rokolya. Edző: Papp László.
Borbandi István: – Ezen a hétvégén sem találtuk magunkat, amennyi hibát elkövettünk, annyival egy mérkőzést meg is lehetne nyerni.
Papp László: – Hiába volt ez egy baráti csata, keményen és harcosan küzdött mindkét csapat. Szorosabb eredményre számítottam, de sebaj!

Nagyatád–PVSE 31–31 (14–16)
Kézilabda NB II., Délnyugat, férfiak, 6. forduló.
PVSE: Rózsavölgyi – Mrvaljevic A. 4, Veselinovic 17/4, Metcz, Nagy Á., Andric, Apostolow 4. Cs.: Kovácsevics 3, Bognár, Mrvaljevic I., Szomor, Kosik, Milacic, Csókás 3, Meseldzija, Szabó B. Edző: Cagalj Zeljko.
Cagalj Zeljko: – A második félidő közepétől a védelem dekoncentrált volt, így a 7 gólos előnyünket időntúli büntetővel sikerült döntetlenre menteni.

Kiskőrös– Expressz Zálog Mecseknádasd 24–23 (9–10)
Mecseknádasd: Vanyek – Lőrincz D. 5, Bérces 6/3, Hidasi 2/1, Zuder 5, Nyers 2, Kollár 1. Cs.: Fata (k), Kálmán, Tutuc, Mészáros 1, Mihályfi. Edző: Frey Tamás.

Siófok U22–Mohácsi TE 27-23 (13-12)
Kézilabda NB II., Délnyugat, nők, 6. forduló.
Mohács: Hibácska – Dömse, Spán 3/3, Kaló 4, Rittlinger 7/1, Ancil 1, Windischmann-Hahner 2. Cs.: Kovács V. (k), Policsek 3, Jakab 2, Papp, Nagy, Kovács Zs. 1, Horváth. Edző: Kindl Gabriella.
Kindl Gabriella: – Az első félidőben kemény munkával megszerzett előnyt percek alatt elherdáltuk. Technikai hibák, kimaradt ziccerek, és ebből az ellenfél gyors lerohanásai megfordították a mérkőzést. Ezek a hibák nem férnek bele a legjobb sorát pályára küldő Siófok ellen.

Következik (7. forduló). 11. 05.: PEAC–Hőgyész (16:00, Lauber); 11. 06.: Mecseknádasd–Kalocsa (17:00), PVSE–Siklós (18:00).