Triatlon

2023.06.25. 20:00

Bicsák Bence biciklin remekelt igazán

Fotó: Mirkó István

=Remekül szerepelt a triatlonosok világbajnoki sorozatának szombati sprint távú viadalán a PSN Zrt. olimpikonja, Bicsák Bence, aki a magyarok közül a legjobb eredményt elérve a hatodik helyen futott be.

A pécsi sportoló 54 perc és 7 másodperc alatt teljesítette a 750 méter úszásból, 20 kilométer kerékpározásból és 5 kilométer futásból álló versenytávot. Leginkább biciklin remekelt, akkor jött fel a 6-7. pozícióba, amit aztán a futással biztosított is.

A 51 fős férfi mezőny másik két magyarja, Faldum Gábor és Tóth Tamás a 27. és a 36. helyen zárták. A versenyt az ausztrál Matthew Hauser nyerte, mögötte a brazil Manoel Messias és a belga Jelle Geens ért célba ebben a sorrendben.

Az 54 fős női mezőnyben Bragmayer Zsanett 8. helye volt hazánk legjobb eredménye, Horváth Karolina Helga a 46. pozíciót érte el a férfiakéval azonos távon. Itt a skót-brit színekben induló Beth Potter volt a legjobb.

TRIATLON, VB-SOROZAT
SPRINT TÁV
FÉRFIAK: 1. Matthew Hauser (ausztrál) 53:47 perc, 2. Manoel Messias (brazil) 53:58, 3. Jelle Geens (belga) 54:02... 6. Bicsák Bence 54:07... 27. Faldum Gábor 55:24... 36. Tóth Tamás 56:27.

NŐK: 1. Beth Potter (brit) 58:10, 2. Léonie Périault (francia) 58:12, 3. Summer Rappaport (amerikai) 58:19... 8. Bragmayer Zsanett 58:46... 46. Horváth Karolina Helga 1:02:50 óra.