Bama.hu videó

2024.02.29. 15:09

Nem tudta eltüntetni a Szentlőrinc a Nyíregyháza ellen az osztálykülönbséget (galéria és videó)

Búcsúztak a kupától a baranyai piros-feketék. A Szentlőrinc labdarúgócsapata ellen hamar vezetést szerzett a Magyar Kupa nyolcaddöntőjében a Nyíregyháza, s ugyan erre volt Heleshéknek válasza, még négyet lőttek Novák Csanádék.

Sokkolta már a kezdésnél a harmadosztályú Szentlőrincet az NB II. éllovasa, a Nyíregyháza. Gyakorlatilag a mérkőzés első támadásának végén megszerezték a vezetést a vendégek, egy jobb oldali beadást követően Novák Csanád bólintott a kapuba. 0–1

Szentlőrinc
A Szentlőrinc küzdött, de nem érhette utol a Nyíregyházát
Fotó: Löffler Péter

Miután a hazaiak felocsúdtak, felvették a ritmust, dolgoztak ki egyenlítési lehetőségeket, s egyet gólra is váltottak. Helesh lőtt jobbról, éles szögből Fejér hálójába. 1–1

Az egyenlítés nem zavarta meg természetesen a Nyíregyházát, s a Szpari nyugodtan játszotta tovább a saját játékát. Egy újabb jobbról érkező centerezést gólra is tudott váltani Novák Csanád, majd egy szögletet követően Temesvári tovább növelte a nyírségiek előnyét. 1–3

A fordulást követően már nem erőltette túlzottan a támadást a vendég együttes, de folyamatosan fölényben játszott. Végül egy újabb szöglet törte meg a második játékrész gólcsendjét. Novák Csanád csúsztatott a hazai kapuba, s tette teljessé a mesterhármasát. 1–4

A slusszpoén is a Nyíregyházáé volt. Beke a mérkőzés utolsó másodpercében szerzett labdát a hazai tizenhatosnál, s lőtt a kapu jobb oldalába, pedig előtte Szabó Zalán kétszer is szépíthetett volna. 1–5

SZENTLŐRINC (NB III)–NYÍREGYHÁZA SPARTACUS FC (NB II) 1–5 (1–3)

Labdarúgó Magyar Kupa, nyolcaddöntő. Szentlőrinc, Szentlőrinci sporttelep, 600 néző. Vezette: Molnár Attila (Tóth II. Vencel, Vörös Dániel).
SZENTLŐRINC: Szmola – Kiss-Szemán, Sághy, Keresztes B. (Tamás L., 62.), Németh M. – Hleba (Medgyesi, a szünetben), Havas, Kesztyűs M. (Múcska, a szünetben) – Helesh (Szabó Z., 78.), Novák Zs. (Csörgő R., 62.), Pataki. Vezetőedző: Pichler Gábor
NYÍREGYHÁZA: Fejér – Baki, Temesvári, Gengeliczki – Farkas B. (Beke P., 80.), Kesztyűs B. (Nagy D., 80.), Sigér Á., Nagy B. – Gresó, Novák Cs., Herjeczki (Oláh B., 57.). Vezetőedző: Tímár Krisztián
Gólszerző: Helesh (18.), ill. Novák Cs. (2., 27., 85.), Temesvári (37.), Beke P. (90+3.).