Siker

2019.03.12. 16:04

Galambos Ramóna aranyérmes lett Újvidéken

Nagyon jól versenyzett, ennek köszönhetően pedig aranyérmet nyert szabadfogásban az újvidéki U23-as birkózó Európa-bajnokságon Galambos Ramóna, a PTE-PEAC sportolója.

Horváth L.

Budapest, 2018. október 22. Galambos Ramóna a nõk 55 kilogrammos súlycsoportjának nyolcaddöntõjében a budapesti birkózó-világbajnokságon a Papp László Budapest Sportarénában 2018. október 22-én. MTI/Czagány Balázs

Fotó: Czagány Balázs

A döntőben egy ukrán lánnyal találkozott, de ő sem tudta megállítani az 57 kilós súlycsoportban.

Galambos Ramóna korábban kétszer volt Európa-bajnoki bronzérmes ebben a korosztályban. A női birkózás pontversenyét az újvidéki kontinensviadalon az oroszok nyerték meg, a magyar csapat a hetedik helyen végzett. A mieink öt lányt indítottak, közülük ketten érmesek lettek, Galambos mellett Szabados Noémi szintén első helyet szerzett a 65 kg-osok mezőnyében.

A kontinensviadalon 21 ország 82 versenyzője vett részt.