Utánpótlás

2019.08.13. 15:08

Tenyér Zsófiáék a nyolcadik helyen fejezték be az Eb-t

A nyolcadik helyen végzett a magyar U20-as női válogatott a csehországi A-divíziós Európa-bajnokságon.

Szabó D.

Nagyot küzdöttek egymással a felek, az első negyed után még a mieink vezettek, a félidőben pedig 23-23-at mutatott az eredményjelző.

A fordulást követően öt ponttal megléptek a lengyelek (23-28), de a magyar lányok Dúl Panka vezérletével már a negyed felére fordítottak (31-29). Ezt követően azonban nagyon visszavettek támadásban Gáspár Dávid tanítványai, ezt az ellenfél kihasználta, így három pontos hátrányból várhatták Tenyérék az utolsó 10 percet. A zárónegyed derekánál hiába volt az előny ismét a magyaroknál, a végén a lengyelek örülhettek jobban.

Az NB I.-es PEAC-Pécs játékosai, Tenyér Zsófia és Kovács Kitti csereként léptek pályára: az előbbi 2 pontot és 2 lepattanót szerzett, utóbbi nem talált a gyűrűbe. A szintén élvonalbeli PINKK-Pécsi 424 kosárlabdázója, Jáhni Zsófia viszont kezdett, s 2 pontot jegyzett a találkozón.

Magyarország–Lengyelország 50-51 (12-10, 11-13, 14-17, 13-11).