Kosárlabda

2021.10.06. 20:11

A nagyszünet után lemosta a pályáról a KTE-t a PVSK

Megszerezte első hazai győzelmét a PVSK-Veolia férfi kosárlabdacsapata, amely a Kecskemétet győzte le 95-74-re az NB I. 4. fordulójában. Dragan Alekszics együttese a harmadik negyedben tarolt a szoros első félidő után.

Szabó Dániel

Fotó: L.L.

A pécsiek két vereséggel kezdték a szezont, de az előző körben, Nyíregyházán megszerezték első győzelmüket is. A vendégcsapat ennél jobb mutatóval érkezett a Lauberbe, a KTE a nyitányon kikapott, majd egymás után kettőt nyert – tehát az elmúlt hétvége mindkét csapat számára jól sikerült.

Kucsera vezérletével 7-2-re lépett meg a Kecskemét a mérkőzés elején, de Gordon és Bryson pontjaival pillanatok alatt fordított 8-7-re a Panthers. Az első negyed folytatásában fej-fej mellett haladtak a felek, hol a hazaiak, hol a vendégek vezettek. A második etapot viszont 8-0-s rohanással kezdték a Wittmanék. A Kecskemét csapatkapitánya remekül irányította társait, és a triplákkal sem maradt adós. De ez nem fogta meg a pécsi csapatot, amely mínusz kilencről ismét egyenlített négy perccel a félidő vége előtt (37-37). Ugyan fordítani is sikerült, a nagyszünetben ismét a vendégek voltak (4 pontos) előnyben.

A fordulás után nagyon feljavult a Panthers játéka, Brkicset rendre megtalálták a társak labdái a palánk alatt, de betörésekből is jöttek a pontok – Főleg Haynes-Jones remekelt. A harmadik negyed végére 13 ponttal lépett meg a PVSK. A záró etapban sem vettek vissza Dragan Alekszics tanítványai, így a mérkőzés végül 95-74-es hazai sikerrel zárult. A produkciót a közönség is vastapssal jutalmazta.

PVSK-Veolia–Kecskemét 95-74 (25-26, 18-21, 29-12, 23-15)

Férfi kosárlabda NB I., 4. forduló. Pécs, Lauber Dezső Sportcsarnok, 350 néző.

Vezette: Cziffra, László G., Horváth B.

PVSK: Illés M. 3/3, Goldring 2, BRYSON 21/12, Gordon 5/3, BRKICS 15.

Csere: IVOSEV 8, HAYES-JONES 23/15, Bíró O. 11/9, Popadic 3/3, Doktor 4., Kalmár.

Vezetőedző: Dragan Alekszics.

Kecskemét: JARAMAZ 14/3, Pollard 4, Kucsera 7/3, Karahodzic 9, MILUTINOVIC 14.

Csere: Kiss D. 4, Dramicanic 4, WITTMANN 15/15, Körmendi 3/3.

Vezetőedző: Váradi Kornél.

Ez következik (10.10): PVSK-Veolia–Alba Fehérvár (18.00).