Egyenlített az NKA Pécs, itthon lehet meg a bronz

K. B.

Képünk egy korábbi mérkőzés illusztrációja.

Forrás: NKA

Nagyot küzdött idegenben is az NKA Pécs férfikosárlabda-csapata, s az NB I. B Piros-csoportjának 3. helyéért tartó küzdelemben ki tudott egyenlíteni a hazai vereség után.

Benkéék a találkozónak az első három negyedét meg tudták nyerni, így a záró tíz percben már nem igazán kellett izgulniuk, a mindent eldöntő harmadik meccs előtt pedig ez a teljesítmény kifejezetten biztató. Már csak egy lépést kell megtenni a bronzért.

Vasas Akadémia–NKA Pécs 75–85 (21–24, 18–22, 13–20, 23–19)
Férfi kosárlabda NB I. B, Piros-csoport, a 3. helyért, 2. mérkőzés. Vasas Akadémia: Boros 17/12, Farkas 16/12, Andrássy 13/3, Dormán 2, Kerkai. Csere: Radics 14, Sólyom 5/3, Lakatos, Kelemen 2, Moravcsik 3/3, Barócsi 3. Vezetőedző: Evangelos Ziagkos. NKA Pécs: Lados 8/6, Benke 10, Scherer 12/6, Rátvay 5, Djordjevic 18. Csere: Kollár 14, Váits 7/3, Kocsis 10, Herger, Molnár 1. Vezetőedző: Ivica Mavrenski.

Ivica Mavrenski: – Sokkal jobban játszottunk, mint az előző mérkőzésen. Gratulálok a játékosaimnak! Egy meccsünk van még hátra, ott dől el minden.

A két győzelemig tartó párharc állása 1-1. A harmadik meccsre május 21-én, szombaton 18.30-kor az NKA Pécs otthonában kerül sor.