Tájékozódási futás

2023.07.11. 13:00

A Vasút tájfutója is szerepelt a junior vb-n

Forrás: JWOC

Ott volt a remekül szereplő magyar csapat tagjaként a PVSK sportolója is a román Nagybányán rendezett junior tájékozódási futó világbajnokságon. Összesen 5 kontinens 41 országa vett részt a tornán 156 női és 178 férfi versenyzővel.

A világbajnokság legeredményesebb alakulata a cseh lett, amely három arany mellett három ezüstöt is megszerzett, a következő gárda pedig a miénk volt három arannyal. Ugyan ebből a Vasút futójához egy sem került, keményen megharcolt a helyezésekért, s megmutatta jó úton jár a Vasút az utánpótlásnevelés terén. Sprintben a 152. lett, középtávon a 102. helyet érte el, míg a hosszútávon 62. lett. A háromfős váltóval a 36 helyezésből a 24. szerezte meg társaival.

Éremtáblázat: 1. Csehország 3 arany-3 ezüst-0 bronz, 2. Magyarország 3-0-0, 3. Svájc 1-2-1, 4. Svédország 1-1-0, 5. Németország 1-0-0, 6. Norvégia 0-2-3, 7. Franciaország 0-1-0, 8. Finnország 0-0-3, 9. Dánia és Észtország 0-0-1.K. B.