Kosárlabda

2024.04.24. 21:10

Teljesen elázott a pontzuhatagban a Panthers Fóton

Fotó: Löffler Péter

Az egyetlen esélyét használta ki a Fót azzal, hogy neki esett azonnal a PVSK-Veolia férfikosárlabda-csapatának a két együttes NB I. B.-s elődöntőjében. A Piros-csoport fináléjába jutásért a Vasútnak már csak egyet kellett volna nyernie, de ellenfele nagyon megszórta az első negyedben. Kinneyéket egyszerűen nem tudták lelassítani a pécsiek, akik egy híján egy negyed alatt elértek negyvenig.

A rövid szünetben rendezte a sorokat Szrecsko Szekulovics, de már olyan tetemes hátránya volt együttesének (19 pont), hogy hiába nyerte a következő két negyedet 7-7 ponttal, ez csak arra volt elég, hogy minimalizálja vetélytársa előnyét. A záró tíz percben viszont igazolódott, amitől tarthattak a Panthers szurkolói, az addig kényelmesebben játszó Megyeri Tigriseknek maradt annyi tartalékuk, hogy gyorsan újra ellépjenek, és lezárják az érdemi kérdéseket, így pedig visszatérhetnek Pécsre.

Phoenix-MT Fót–PVSK-Veolia 99–85 (39–20, 18–25, 19–26, 23–17)
Férfi kosárlabda NB I. B., Piros-csoport, elődöntő, 2. mérkőzés.
Fót: KINNEY 37, Richter 2, Tichov 6, Markovics 16/6, JUHOS 15. Csere: Tóth Z. 8/3, Udemezue 8/6, Szabó N. 7/3, Varga B. Edző: Surmann Péter.
PVSK: IGRUTINOVICS 24/3, Németh A. 4/3, Frank 7/3, Plézer, Bíró O. 14. Csere: HORTI 16/6, Halász Á. 7/3, Mokánszki 8/3, Antóni 8/3, Molnár M., Radó. Vezetőedző: Szrecsko Szekulovics.

A két győzelemig tartó párharc állása 1–1.

Következik: PVSK-Veolia–Phoenix-MT Fót (04. 27., 18.00).

A Cegléd közben egy ponttal le tudta győzni az Újbuda MAFC-ot, így azon az ágon is lesz harmadik meccs szombaton.