Kosárlabda

2021.09.06. 21:16

A ZTE-t se tudta végig tartani a Panthers

Ismét vereséget szenvedett a PVSK-Veolia NB I.-es férfikosárlabda csapata felkészülési meccsen. Ezúttal a Zalaegerszeg bizonyult jobbnak a nagy hátrányból felálló Illéséknél.

20210205 Pécs NB I. csoport 22. forduló PVSK - VEOLIA - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely férfi kosárlabda mérkőzés. Fotó: Laufer László ll Dunántúli Napló Képen: Ruják András, Doktor Péter

Fotó: L.L.

A Bányász Kupát követően kissé enerváltan kezdte a Panthers a Zalaegerszeg elleni hétfő esti edzőmeccsét, azonban az első negyedben így is szinte végig ellenfele előtt tudott maradni. A problémák a nagyszünet előtt kezdődtek, amikor egy időkérés után összekapták magukat a vendégek, s elkezdték szórni a pontokat.

A fordulás után továbbra sem kapta el a fonalat a PVSK, s már 14-15 pontos hátrányba is került, de ezt ledolgozta az utolsó tíz percre fordulva. Bár ezt követően sokáig úgy tűnt, sikerül megnyerni a meccset, a végére elfogytak Brkicsék.

PVSK-Veolia – Zalaegerszeg 74-79 (20-19, 15-23, 22-19, 17-18)

Férfi kosárlabda felkészülési meccs. Pécs, 100 néző.

PVSK: Haynes-Jones 9/3, Illés 10/6, Bryson 16/9, Ivosev 15/9, Kalmár.

Csere: Brkics 14, Meleg 2, Bíró I. 6/6, Doktor, Goldring 2.

Vezetőedző: Dragan Alekszics.

Zalaegerszeg: Wilson 17, Simó 2, Németh 4, Barnett 21/12, Horti.

Csere: Guyton 7/6, Heron 24, Bonifert 2, Makkos, Révész, Csuti 2.

Vezetőedző: Teo Cizmi